«أللَّهُمَّ کُن لِوَلیِکَ ألحُجَّةِإبنِ الحَسَن صَلَواتُکَ عَلَیهِ وَعَلی آبَائِهِ فِي هَذِهِ السَّاعَة وَ فِي کُلِّ سَاعَة وَلِیَّاً وَ حَافِظَاًً وقَائِداً وَ نَاصِراً و دَلیلاً وَ عَیناً حَتّی تُسکِنَهُ أَرضَکَ طَوعاً وَ تُمَتِّعَهُ فیهَا طَویلاً » *** يَا فَاطِمَةَ الزَّهرَاءِ «س» ***
*** يَا فَاطِمَةَ الزَّهرَاءِ «س» ***
« هر که مهر فاطمه(س) در دل ندارد، دين ندارد ..... دين و ايمان، غير حبّ فاطمه(س) امکان ندارد »
ویژه محرم الحرام

«برایورودبهوبلاگیَاحُسَینِمَظلُومِ(ع)رویعکسکلیکبفرمائید»

 

با نوای گرم مداح با اخلاص اهل بیت(علیهم السلام):
«مرحوم حاج احمد دلجو»

 

***********************

«ألـسّـلامُ عَـلـَیـک یـَا أبـا عَـبـدِاللَّه الـحُـسـَیـن(ع)»

 

به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و صفر، ماه حزن و ماتم و ایام شهادت سالار شهیدان، مولی الکونین، حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و اولاد و اصحاب با وفای آن حضرت، در وبلاگ

*** یَا حُسَینِ مَظلُومِ(ع) ***
http://ya-hosein128.blogfa.com/

 
به سوگ می نشینیم تا تسلی بخش قلب داغدار منتقم خون علی و اولاد علی(علیهم السلام)، حضرت حجة بن الحسن العسکری(علیهماالسلام) باشد.إنشاءالله. 

 

  ***********************

 وبلاگ*** یَا حُسَینِ مَظلُومِ(ع) ***  در دو پست با عناوین:

 
(۱) «جوابدندانشكنحضرتعباس(عليهالسّلام)بهشمرلعين»
«شهادتحضرتابوالفضلالعبّاس(عليهالسّلام)»

و

(۲) «دربيانمبارزتحضرتابىعبداللّهالحسين(علیهالسّلام)وشهادتآنمظلوم»

 

 به روز است. 

 

 

 

 

**اللّهم عجّل لوليک الفرج**

2 نوشته شده در  شنبه سی ام دی 1385ساعت 16:53  توسط کنیزان حضرت زهراء(س) 

روش آسان برای خواندن زیارت عاشوراء

 «زیارت عاشوراءازاحادیث قدسیه است»

« زیارت عاشوراء از احادیث قدسیه است » چه ظاهر روایت صفوان آن است که جبرئیل امین این زیارت را از خداوند جلیل تلقی کرده،و سلسله اسناد آن از امام صادق (علیه السلام) توسط یک یک امامان به پیامبر و جبرئیل(صلوات الله علیهم اجمعین) و سرانجام به خداوند تبارک و تعالی و «قــال الـلّـه» پایان می پذیرد.

از امام دهم حضرت علی بن محمّد الهادی(علیه السلام) روایت است که :

کسی که زیارت عاشوراء ، بخواند و یک مرتبه بگوید:

« أللّهُمَّ العَن أوَّلَ ظَالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ
وَ آخِرَ تَابِعٍ لَهُ عَلَی ذَلِک،أللَّهُمَ العَنِ العِصَابَةَ الَتي جَاهَدَتِ
الحُسَین(علیه السلام) وَ شَایِعَت وَ بَایِعَت وَ تَابِعَت عَلَی قَتلِه أللَّهُمَ العَن هُم جَمیعَا»

پس ۹۹ مرتبه بگوید: «أللَّهُمَ العَن هُم جَمیعَاً»


 
بعد بگوید:

«ألسّلامُ عَلَیک یَا أبا عَبدِاللَّه وَ عَلیَ الأروَاحِ الَّتي حَلَّت بِفِنائِک عَلَیکَ
مِنِّي سَلامُ اللَّهِ أبَداً مَا بَقِِیتُ وَ بَقِیَ اللَّیلِ وَالنَّهار وَ لا جَعَلَهُ اللَّهُ
آخِرَالعَهدِ مِنِّی لِزِیارَتِکُم السُّلامُ عَلَی الحُسَین وَ عَلَی
عَلي بنِ الحُسَین وَ عَلَی أولادِ الحُسَین وَ
عَلَی أصحَابِ الحُسَین»


و ۹۹ مرتبه بگوید:«السُّلامُ عَلَی الحُسَین وَ عَلَی عَلي بنِ الحُسَین وَ عَلَی أولادِ الحُسَین وَ عَلَی أصحَابِ الحُسَین»

 


مثل اینستکه تمام صد لعن و صد سلام«زیــارت عــاشــوراء»را از اول تا به آخر خوانده باشد.(۱)

 

 

(۱) کتاب زيارت عاشورا و آثار شگفت، ص۹۸ / الصدف المشحون،ص199/ شفاء الصدور في شرح زیارة العاشورا،ج1/110-111.

 

 

 

 

**اللّهم عجّل لوليک الفرج**

2 نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم دی 1385ساعت 9:9  توسط کنیزان حضرت زهراء(س) 

بیست و چهارم ذی الحجة الحرام، روز مباهله

«آیه 61، سوره مبارکه آل عمران»

روز بیست و چهارم ذی الحجة الحرام بنابر اشهر روزیست که مباهله کرد رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) با نصارای نجران، و نازل شدن «آیه تطهیر» در شأن پیغمبر و اهل بیتش (علیهم السلام)، و نازل شدن آیه «إنّما وَلِیَّکُمُ اللّهُ» در شأن حضرت امیرالمؤمنین(علیه السلام) که در حال رکوع انگشتر خود را به سائل دادند. 

روزی مأمون به امام هشتم(علیه السلام) عرض کرد:به من خبر بده به بزرگترین فضیلتی که در قرآن برای امیرالمؤمنین(علیه السلام) ذکر شده چیست؟
حضرت فرمود: بزرگترین فضیلت جریان مباهله نصارای نجران است که خداوند متعال به پیغمبرش فرمود: کسی که گفتگو و محاجه می کند با تو دربارۀ قرآن بعد از آنکه خودت به حقّانیت قرآن پی برده ای پس بگو بیائید بچه هایمان را و بچه هاتان را و زنانمان را و زنانتان را و خودمان را و خودتان را جمع کنیم و تضرّع و نفرین کنیم به سوی خدا و لعنت را بر دروغگویان قرار بدهیم.
(۲)

در شأن نزول این آیه آمده است که نصارای نجران،گروهی را فرستادند خدمت پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) که با پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) گفتگو کنند؛
پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) طبق فرمان الهی آنها را دعوت به
مباهله نمود، آنها تا فردای آنروز مهلت خواستند، وقتی برگشتند اُسقف و کشیش شان به آنها گفت فردا که می روید اگر دیدید پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) با زن و بچه اش آمده مباهله نکنید، ولی اگر دیدید با اصحابش آمده مباهله کنید،چیزی نیست.

فردا که آمدند دیدند پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) دست حضرت علی(علیه السلام) را گرفته و امام حسن(علیه السلام) و امام حسین(علیه السلام) جلو پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) و حضرت فاطمه زهراء (علیها السلام) پشت سر پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) حرکت می کنند، و از آن طرف هم نصارای نجران با اُسقفشان می آیند،اُسقف پرسید اینها کیانند؟ گفتند این پسر عمو و داماد پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) و محبوب ترین افراد است نزد پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم)، و این دو فرزندان دختر پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) اند و آن زن هم دخترش حضرت فاطمه زهراء (علیها السلام) است که عزیزترین مردم است برای پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) و نزدیکترین آنها به قلب پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) است.

پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) جلو آمد و روی کُندۀ زانو نشست ، اسقف گفت بخدا قسم همچنانیکه انبیاء برای مباهله می نشستند،نشست.به او گفتند برو جلو برای مباهله.گفت:من صورتهائی را می بینم که اگر از خدا بخواهند کوهی را از جا بکند دعایشان را مستجاب می کند، مبادا مباهله کنید که هلاک می شوید و در روی زمین نصرانی باقی نمی ماند تا روز قیامت؛ و گفت یااباالقاسم ما مباهله نمی کنیم و لیکن مصالحه می کنیم، پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) با آنها مصالحه کرد به دو هزار حوله، که هر حوله ای چهل درهم ارزش داشت و به اینکه اگر در یَمن نیاز به اسلحه شد سی عدد زره و نیزه و اسب ، عاریه بدهند و پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) ضامن آنها شد و قرارداد نوشتند.

پیغمبر(صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود:قسم به خدائی که جانم در قبضه قدرت اوست اگر تن به مباهله می دادند همه آنها مسخ می شدند و همه بیابان آتش می گرفت و به یک سال نمی خورد که همه هلاک می شدند. (۳)
   (۱) سورۀ مبارکه آل عمران،آیه ۶۱.
(۲) بحارالأنوار، ج۳۵، ص۲۵۷.
                (۳)
مجمع البیان.و فضائل الخمسه،ج۱،ص۲۴۵.

 


روز بیست و پنجم ذی الحجة الحرام روز شريفى است و روزيست كه (هل اتى ) در حق اهل بيت (عليهم السلام) نازل شده بجهت آنكه سه روز، روزه گرفتند و افطار خود را در هر سه شب به مسكين و يتيم و اسير دادند و بآب خالص ، افطار نمودند.

شايسته است كه شيعيان اهل بيت(عليهم السلام) در اين ايام ، تاءسى بموالى خود نمايند در تصدق بر مساكين و ايتام و سعى در اطعام ايشان و روزه بدارند و چون بعض علما، اين روز را، روز مباهله مى دانند، زيارت جامعه و دعاى مباهله را در اين روز خواندن ، مناسب است .

 

  

**اللّهم عجّل لوليک الفرج** 

2 نوشته شده در  شنبه بیست و سوم دی 1385ساعت 8:40  توسط کنیزان حضرت زهراء(س)